top of page

BİZ KİMİZ?

ERKEN ÇOCUKLUK GELİŞİMİ BİLGİ AĞI  (EÇGBA),  Çocuk Gelişimi ve Eğitimciler Derneği ile UNICEF işbirliği ile yürütülen Erken Çocukluk Gelişimi Politikaları Projesi kapsamında geliştirilmiştir. 

MİSYON

Erken Çocukluk Gelişimi alanında yapılan bilimsel ve uygulamalı çalışmaların ulusal ve uluslararası düzeyde paylaşılmasına katkıda bulunmaktır.

VİZYON

Erken çocukluk dönemi ele alınarak tüm çocuklara gelişimsel potansiyellerine en üst düzeyde ulaşabilmesi için uygulamaların ve politikaların hayata geçirilmesine ve izlenmesine destek olacak kanıta dayalı bilgi ağının oluşturmaktır. 

NE AMAÇLIYORUZ?

0-8 yaş dönemindeki çocukların aileleri ile bu çocuklar ile temasa geçen tüm profosyenellere bilgi paylaşımı yoluyla destek olmak, Erken çocuk gelişimi ile ilgili özel ve resmi kurum kuruluşlarla işbirliğine geçerek bu alanda yapılan çalışmaları paylaşmak, 

ERKEN ÇOCUKLUK GELİŞİMİ BİLGİ AĞI (EÇGBA), Çocuk Gelişimi ve Eğitimciler Derneği ile UNICEF işbirliği ile yürütülen Erken Çocukluk Gelişimi Politikaları Projesi kapsamında geliştirilmiştir.

bottom of page