HAKKIMIZDA

NE AMAÇLIYORUZ?

ERKEN ÇOCUKLUK GELİŞİMİ BİLGİ AĞI  (EÇGBA),  Çocuk Gelişimi ve Eğitimciler Derneği ile UNICEF işbirliği ile yürütülen Erken Çocukluk Gelişimi Politikaları Projesi kapsamında geliştirilmiştir. 

Erken Çocukluk Gelişimi alanında yapılan bilimsel ve uygulamalı çalışmaların ulusal ve uluslararası düzeyde paylaşılmasına katkıda bulunmaktır.

Erken çocukluk dönemi ele alınarak tüm çocuklara gelişimsel potansiyellerine en üst düzeyde ulaşabilmesi için uygulamaların ve politikaların hayata geçirilmesine ve izlenmesine destek olacak kanıta dayalı bilgi ağının oluşturmaktır. 

Erken Çocukluk Gelişimi Bilgi Ağı erken çocukluk gelişimi alanında çalışan araştırmacılar, uygulayıcılar, meslek elemanları, yöneticiler, politikacılar, bu alanda hizmet sunan kurum ve kuruluşlar, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri ve bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen tüm bireylere hizmet sunmak amacıyla oluşturulmuştur. 

0-8 yaş dönemindeki çocukların aileleri ile bu çocuklar ile temasa geçen tüm profosyenellere bilgi paylaşımı yoluyla destek olmak, Erken çocuk gelişimi ile ilgili özel ve resmi kurum kuruluşlarla işbirliğine geçerek bu alanda yapılan çalışmaları paylaşmak, 

BİZ KİMİZ?

MİSYON

VİZYON

KİMLER DESTEK ALABİLİR?